Прибалтійські республіки вбивають довкілля Балтійського моря

Вчені вважають, що країни Прибалтики в терміновому порядку повинні вжити заходів.
Забруднення Балтійського моря привело до того, що в Європі задумалися про повну відмову від поставок риби в цьому регіоні. Головним винуватцем екологічного лиха, вважають експерти, виявилася Латвія. Саме з її території в балтійські води потрапляють найбільш небезпечні речовини. Втім, проблема набагато ширше, і самому існуванню моря загрожують лежать на дні ще з часів Другої світової війни кораблі з вантажем хімічної зброї.

Вчені вважають, що країни Прибалтики в терміновому порядку повинні вжити заходів, адже забруднення акваторії моря це справа їх рук.

"Ситуація в общем-то ясна. Близько 80-90% стоків в Балтійське море відбувається з берега", - говорить директор Управління морських і внутрішніх вод державної служби охорони середовища Латвії Фелікс Клагішс.

Дослідники Балтики дзвонять в усі дзвони. Риба вже стала небезпечною для здоров'я людини, забруднення не припиняється вже багато років.

Балтійське море глибоко вдається в сушу Європи, омиває береги Росії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Німеччини, Данії, Швеції і Фінляндії - у всіх цих країнах найбільші хімічні виробництва. Відходи потрапляють в море. Побутові та промислові отрути розкладаються і накопичуються в рибі. Наприклад, в балтійської оселедця кількість токсичних речовин в п'ять разів більше, ніж в атлантичної, те ж саме з так полюбилася нам балтійської кількою.

"Найголовніший показник забруднення моря - це так звані безкисневі плями, це такі регіони, де в море немає кисню, тим самим там загинуло море", - говорить депутат Сейму Латвії Інгмар Лідака.

У 2011 році в море стався слив парафіну, який поширився по всій території моря. Тоді безліч риби було викинуто на береги, поголів'я лососевих порід значно скоротилося.

Ще одна і дуже серйозна балтійська проблема: на дні моря ще з часів закінчення Другої світової війни зберігаються склади хімічної зброї. Вчені-океанографи вже взяли проби води і грунту, вивчили течії в районі затоплених суден. Висновки невтішні: з деяких судів вже почався витік отруйних речовин.

Про захист Балтики вже говорять не тільки громадські працівники та вчені. Шведська кронпринцеса Вікторія присвятила захисту моря все життя. Але рік у рік ситуація стає тільки гірше. Тим часом в Росії заражена риба потрапляє тоннами.

Діоксин накопичується у внутрішніх органах риби, так що тепер перш ніж поласувати печінкою, наприклад, тріски, варто гарненько задуматися. Тим часом в нашій країні все голосніше чути голоси тих, хто вимагає посилити контроль за якістю що надходить з Європи риби. Адже сам Євросоюз вже всерйоз подумує про заборону продажу на своїй території балтійської кільки і лосося.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.