Порошкове фарбування

Трохи історії

Історія появи порошкових фарб йде в середину XX століття. Вони були розроблені для зменшення витрат на фарбування і зменшення шкоди, що завдається екології. Тобто розвитку технології сприяли не тільки суто економічні фактори, а і зростаючі вимоги що до охорони навколишнього середовища.

У результаті всіх цих вимог в Європі з'являється новий вид фарбування виробів – порошкове фарбування.

Перші патенти на використання технології порошкового фарбування були видані в Німеччині в 50-ті роки минулого століття. У 60-х з'являються електростатичні розпилювачі порошкові фарби на різній основі. На початку 70-х в США був побудований перший завод з виробництва порошкових фарб. На сьогоднішній день 60-70% виробів у світі покривають порошковою фарбою.

Порошковая покраска

Технологію фарбування металовиробів порошковими фарбами можна розділити на кілька етапів, а саме:

  • Підготовка конструкції до фарбування;
  • Нанесення порошку в спеціальній камері;
  • Полімеризація порошку в печі.

Далі ми більш детально розглянемо всі етапи технології.

Куди краще звернутися

Найоптимальніший варіант - це відома українська компанія «Авалонінвест». Зробити замовлення ви можете тут: Порошковая покраска. Ціна порошкового фарбування складає від 150 гривень за м2. Висока якість - гарантована!

Як і при будь-якому іншому способі фарбування, першим етапом буде підготовка виробу. Попередньо потрібно очистити виріб від іржі, пилу та іншого бруду. Після цього виріб знежирюють спеціальними розчинами, наприклад уайт-спиритом. При великих обсягах виробництва для цих цілей можуть використовувати обробку виробу піском під тиском.

Для збільшення терміну служби порошкового покриття виробу перед фарбуванням додатково обробляють розчинами, які містять фосфат заліза або цинку. Цей процес називають фосфатуванням, його використовують при фарбуванні сталевих та чавунних виробів. Алюмінієві ж вироби хромують і анодують.

Фосфатування збільшує зчеплення фарби з поверхнею, тобто адгезію в 2-3 рази. В результаті порошок краще буде налипати на виріб і міцніше триматися а отже фарба буде служити довше.

На другому етапі на підготовлену поверхню напилюють порошок. Для цього використовується спеціальна камера. Вона має дві основні системи:

систему фільтрації повітря і систему рекуперації порошку. Перед тим як порошок потрапляє на поверхню виробу, що офарблює, він заряджається, тобто набуває електростатичний заряд. Під дією магнітного поля порошок практично налипає на виріб. Той порошок, який не потрапив на виріб - рекуперується, тобто вловлюється, фільтрується і повертається в технологічний процес.

Після того, як порошок був нанесений на виріб, наступає третій етап фарбування, полімеризація порошку. Процес оплавлення і полімеризації проходить в печі при температурі 160-200 градусів протягом 10-20 хвилин. При цьому порошок розплавляється в шар фарби.

Так що, якщо вас цікавить порошкове фарбування, тоді обов'язково звертайтеся в компанію «Авалонінвест», де з радістю допоможуть вам вирішити всі ваші проблеми!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.