Помер колишній прем’єр-міністр Ізраїлю Ариель Шарон

Впродовж 8 років він знаходиться в комі після великого інсульту. Його стан різко погіршав 1 січня 2014. У екс-прем'єра почалася гостра ниркова недостатність, що згодом привело до системної відмови органів.

Члени сім'ї Шарон прийняли рішення відмовитися від медичних процедур для продовження життя пацієнта. Колишній політик залишався підключеним до апаратів життєзабезпечення, проте від хірургічного і іншого значного втручання вирішено було відмовитися.

- В усьому Ізраїлі із скорботою сприйняли цю подію. Були спроби лікарів повернути його до життя, була надія, що це станеться. Ариель Шарон - людина неабияка, він багато зробив для країни, - сказав радник по зв'язках з пресою посольства Ізраїлю Алекс Кагальский. - Доки про похорони офіційно не повідомляється, але у нас є меморіальний комплекс на горі Герцля, там поховані усі наші великі люди. Очевидно, Шарон буде похована там. І похорони пройдуть з урахуванням тих постів, які Шарон займала, йому будуть зроблені почесті. Напевно багато світових лідерів захочуть попрощатися з Шарон особисто. Для громадян Ізраїлю також буде організована можливість попрощатися з екс-прем'єром.

Між тим, за інформацією ізраїльських ЗМІ, які посилаються на родичів Ариеля Шарона, екс-прем'єр буде похований з державними почестями в його маєтку в пустелі Негев поряд з дружиною Лілі, яка померла в 2000 році.

Ариель Шарон народився в 1928 році в поселенні Кфар-Малал. Предки майбутнього військового і політика були емігрантами з Російської імперії. Його дід Мордехай Шейнерман народився і виріс у Брест-Литовске, прадід Ариеля Шарона 25 років прослужив в царській армії і в нагороду за довгу службу отримав ділянку землі.

У 1983-1999 роках Шарон займала пост міністра торгівлі і промисловості, міністра будівництва, міністра інфраструктури і міністра закордонних справ Ізраїлю.

Ариель Шарон був лідером партії Ликуд з вересня 1999 по листопад 2005. 7 березня 2001 був обраний, а 28 січня 2003 переобраний на пост глави уряду.

21 листопада 2005 Ариель Шарон залишив пост лідера правлячого блоку Ликуд і вийшов з партії, якій віддав 30 років життя, заявивши про намір заснувати свою центристську партію Кадима.

Екс-прем'єр брав участь в усіх війнах, які Ізраїль вів з дня своєї основи в 1948 році. У Ізраїлі багато хто вважає його героєм.

18 грудня 2005 Ариель Шарон був доставлений в єрусалимську лікарню Хадасса, де був поставлений діагноз: мікроінсульт. Через два дні Шарон була виписана і повернувся до роботи. На 5 січня 2006 року була призначена операція шунтування серцевих судин.

Проте вже 4 січня 2006 він був знову госпіталізований в лікарню Хадасса цього разу з великим інсультом. Після семигодинної операції по зупинці кровотечі і дренажу крові, що витекла, Шарон була відправлена до реанімаційного відділення. Відтоді Шарон знаходилася в комі.

Після інсульту Кабінет міністрів Ізраїлю визнав Шарон повністю недієздатним.

Екс-прем'єр Ізраїлю був двічі одружений. Його перша дружина загинула в середині 1960-х в автокатастрофі. Він одружився на її сестрі Лілі, яка померла у березні 2000 року у віці 63 років. У Шарон двоє синів - Гилад і Омри.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.