Ожиріння, артрит, шизофренія дісталися людям у спадок від неандертальців

Від неандертальців дісталися людям тяга до паління, шизофренія і артрит. Про це повідомляється на сайті «Російська весна». Вчені прийшли до таких висновків після того, як змогли розшифрувати геном неандертальця.

Розшифровка виявилася можливою після того, як у хорватській печері Виндия були знайдені одні з найкраще збережених останків неандертальців у світі. Генетики Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка провели повний генетичний аналіз останків неандертальської жінки. Цей аналіз допоміг більше дізнатися про спосіб життя стародавніх людей. Також вчені змогли виявити 16 нових варіацій генів, які дісталися людям від давніх родичів.

Нові дослідження підтвердили, що неандертальці жили невеликими групами і схрещувалися з вийшли з Африки людьми. Почався цей процес щонайменше 100, а максимум — 145 тисяч років тому. Серед успадкованих від неандертальців варіацій генів присутні асоційовані з рівнями вітаміну D і «поганого» холестерину, порушеннями харчової поведінки, об'ємом жирових відкладень, ревматоїдний артрит, шизофренією і реакцією на антипсихотичні препарати.

Крім того, аналіз показав, що люди намагалися вибирати собі партнерів, з якими не були пов'язані близькими родинними узами.

«Вже у верхньому палеоліті, живучи маленькими групами, люди розуміли, як важливо уникати близькоспорідненого схрещування, — пояснює професор Єске Виллерслев, провідний автор дослідження. — Дані говорять про те, що вони свідомо його уникали. Це означає, що у них була вироблена певна система — якщо б невеликі групи мисливців і збирачів парувалися навмання, ми б виявили набагато більше свідчень кровозмішення, ніж зараз».

Вчені вважають, що такий відповідальний підхід до розмноження врятував людей від вимирання.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.