Доповідь

Незгасна напруженість навколо України все гірше позначається на майбутньому економічного розвитку більшості країн Європейського Союзу, відмічений в доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи, 2015 рік».

У документі повідомляється, що внаслідок геополітичної напруженості очікування економічного розвитку європейського регіону значно погіршали. Зростання ВВП в СНД і Грузії зменшилося з 2% в 2013 році до 0,8% минулого року. Попри те, що фахівці в майбутньому прогнозують підйом до 1,1% в поточному році і 2,1% в 2016 році, темпи зростання все одно залишаються нікчемно малими.

Що стосується Росії, то з доповіді виходить, що в 2014 році економічне зростання в країні припинилося, хоча країна має колосальні валютні резерви і здатна перечекати будь-які потрясіння, поточна нестабільність негативно відбивається на об’ємах нинішніх і майбутніх інвестиціях.

Відмічено, що рівень безробітних в країні значно скоротився. Але в поточному році серйозних змін чекати не доводиться – зростання ВВП залишиться на нульовій відмітці і можливе тенденція до підвищення цін.

Україна ж демонструє слабке зростання економіки, яке супроводжується істотним спадом виробництва. Різке скорочення ВВП викликане затяжним конфліктом на південному сході країни, який також відбився на економічній діяльності в промислових районах і на об’ємах інвестицій. Показники інфляції на Україні за минулий рік перевищили 10%. І без того величезний дефіцит бюджету збільшився за рахунок економічного спаду і появи додаткових витрат. Усе це відбувається на фоні нестримно зростаючого рівня безробіття, відмічають експерти з ООН.

У Білорусії також зафіксовані низькі темпи зростання економіки, незважаючи на підвищення експортних продажів і хороший урожай.

Українська криза негативно відбилася і на господарській діяльності Казахстану.

Скорочення об’ємів видобутку нафти уповільнили економічне зростання Азербайджану.

Зростанням ВВП може похвалитися Туркменія, в основному завдяки освоєнню родовища «Галкиниш».

Усі країни Азії, за виключення Казахстану, відмічають зростання рівня числа безробітних.

У доповіді відмічено, що створення Євразійського економічного союзу зможе посприяти зміцненню економічних зв’язків усередині регіону, проте експерти додають, що подальші перспективи значною мірою зав’язані на подіях на південному сході України.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.