Навіщо в газовій плиті потрібна термопара

Газова плита, навіть сама «просунута», таїть потенційну небезпеку. Якщо в конфорці або духовці згасне вогонь, газ продовжить виходити назовні, отруюючи повітря в приміщенні і створюючи ризик вибуху. Щоб уникнути подібних неприємностей, газові плити оснащують додатковим пристроєм - термопарою.

Готувати на газовій плиті нового покоління - одне задоволення: конфорки запалюються автоматично, виставляються режими і час приготування страв. А ще грубки оснащені спеціальними приладами, про які розкажуть експерти компанії ALM-zapchasti.

Газова плита, навіть сама «просунута», таїть потенційну небезпеку. Якщо в конфорці або духовці згасне вогонь, газ продовжить виходити назовні, отруюючи повітря в приміщенні і створюючи ризик вибуху. Щоб уникнути подібних неприємностей, газові плити оснащують додатковим пристроєм - термопарою. Термопара для газової плити - своєрідний контролер вогню, який миттєво реагує на зміни температури в конфорці або духовці.

Як влаштований прилад

Термопара - компактний пристрій у вигляді двох дротів, спаяних між собою. Температурний діапазон відрізняється в кожному дроті, адже вони виконані з двох різних металів. Це зроблено навмисно: зміна температури викликає опір металу на місці спайки кінців дроту.

Дроту роблять з металевих сплавів: Костянтина з міддю або залізом, нікелю з алюмелю або хромом.Використання благородних металів підвищує точність і надійність роботи, однак позначається на вартості приладу. Щоб захистити контакти, дріт поміщають в сталеві трубки з рухомим фланцем.

Принцип роботи газ-контролю

Експерти ALM-zapchasti пояснили принцип дії термопари: коли повертається ручка управління, газ надходить до конфорці. Вогонь запалюється від сірника або кнопки живлення. Температура підвищується, вогонь нагріває термопару, яка виділяє електрострум. Напруга мізерне, всього 30 мВ, але його цілком достатньо, щоб утримувати електромагнітний клапан відкритим. Однак як тільки вогонь гасне, температура в місці спайки термопари знижується, струм не виробляється, а запобіжний клапан закривається. Газ перестає надходити до конфорці або в духовку, небезпеки немає.

плюси термопари

Незважаючи на появу удосконалених пристосувань для вимірювання температури, термопара залишається найпопулярнішим приладом, який встановлюють в газових плитах і котлах.

У чому переваги газ-контролю з використанням термопари:

  • бюджетний прилад: недорогі матеріали, простий пристрій і нескладна технологія виготовлення пояснюють, як можна отримати корисний прилад за невеликі гроші;
  • термін служби: термопара рідко виходить з ладу, але якщо це трапляється, то знайти і замінити запчастина нескладно;
  • 2 в 1: пристрій виконує два завдання одночасно - вимірює температуру і контролює подачу газу;
  • робота в широкому температурному діапазоні: провідники реагують на зміну температури від -25 ° С до + 2000 ° С;
  • точність вимірювань.

Якщо вогонь в конфорці горить до тих пір, поки ви тиснете на кнопку електроподжіга, перевірте справність термопари.Зніміть рассекатель, під ним розташована головка датчика. Потріть деталь наждаком, якщо проблема залишилася, доведеться міняти термопару.

Господиню на кухні повинен турбувати тільки смак страв, а безпеку роботи газової плити - турбота термопари!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.