Наслідки зміни клімату

Лікарі пояснюють наслідки зміни клімату

Квітень прожили, і задушливий травень з різкою спекою перетерпіли. При цьому багато людей скаржилися на погіршення самопочуття, втрату працездатності, млявість, головні болі і скачки тиску, пов'язуючи це з різкими змінами погоди. Цю актуальну проблему знову піднімає відоме видання Портмоне - последствия изменения климата.

Як стверджує медична статистика, близько 70% людей більш гостро відчувають погоду, будучи метеопатамі в тій чи іншій мірі. Тобто для цих людей зміна погоди відчувається і проявляється як хвороба, з ослабленням працездатності, погіршенням самопочуття і настрою, часто з об'єктивними змінами фізіологічних показників (артеріальний тиск, температура, часте дихання і серцеві скорочення і ін).

Наслідки зміни клімату

Вчені називають спеку вище +30 градусів субкомфортною для самопочуття. Попереджають, що може спостерігатися погіршення самопочуття, емоційна нестійкість, зростає збудливість і дратівливість, знижується імунітет. Плюс в останній місяць в Запоріжжі тримається суха погода з вологістю атмосферного повітря всього 30%, що створює навантаження на дихальну систему людини.

Акліматизація

На біологічному, фізіологічному, рівні людини вже існує досить ефективна і складно влаштована система акліматизації (пристосування до зміни погодних умов). При плавній зміні сезонів організм перестроюється за 2-3 тижні: налаштовується на інший температурний режим, на інші показники атмосферного тиску і вологості, на іншу тривалість світлового дня. Тоді як при різкій значній зміні погоди такої плавною і успішної акліматизації не відбувається.

Згадайте, що на курорт раніше посилали на 24, а то і 45 днів – щоб людина встигла адаптуватися до іншої обстановки і повністю отримати користь.

Лікар зазначає, що адаптуватися до погоди заважають вік, поточне гостре захворювання, значні навантаження і втома. Важко доводиться людям, які мають дисфункцію з боку серцево-судинної або нервової системи, з боку опорно-рухового апарату, людям, що страждають певними видами алергічних захворювань.

Основні рекомендації

Основні рекомендації щодо покращення власного самопочуття при різких змінах погоди стосуються, як правило, тренування і загартовування, здорового способу життя в самому широкому сенсі цього слова: багато гуляти, працювати на свіжому повітрі та займатися спортом, правильно харчуватися – жити повноцінним та суб'єктивно приємною життям!

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.