Макс Поляков — бізнесмен, що розвиває український космос

Сьогодні ясно одне: порятунок української космічної галузі полягає в тісній співпраці з приватними фірмами при створенні державою сприятливих умов для їх діяльності. Макс Поляков вирішує зайнятися створенням власних сателітів, оснащених суперсучасної оптикою, щоб не купувати дорогу інформацію на стороні. Ну, і цілком логічно, що, маючи власні супутники, добре б мати і власні ракети, що доставляють їх в космос.

Макс Поляков

Українське законодавство забороняє приватний космос

Спочатку Макс Поляков хотів робити ракети в Україні, але зіткнувся з непереборною перешкодою у вигляді українського законодавства, що забороняє приватний космос. Тоді було вирішено будувати ракету в США, але більшість комплектуючих створювати на українських потужностях. Справедливості заради треба відзначити, що в Америці теж не все просто. Для роботи в космічній галузі потрібна державна ліцензія, отримати яку досить складно. Простіше купити компанію, що має подібний дозвільний документ. І в 2017 році Макс Поляков таку компанію знаходить.

FireFly Space Systems

У молодої FireFly Space Systems на той момент було вже два прототипи ракет-носіїв, але не залишилося грошей, щоб закінчити їх розробку. Макс Поляков вирішив всі фінансові проблеми компанії, вона продовжила розробки ракет, але вже за підтримки української сторони. На початку 2018 року в Дніпрі був відкритий науково-дослідний центр FireFly, який розробляє компоненти ракет і супутників. Це значно прискорило створення ракет і поліпшило їх характеристики.

Перший політ Alpha планується вже в цьому році

Перший політ Alpha в грудні цього року планують зробити комерційним, а не тестовим. Детальніше тут: https://gordonua.com/news/society/biznesmen-maks-polyakov-zapustit-v-kosmos-pervuyu-ukrainskuyu-chastnuyu-raketu-700993.html. На ній полетять супутники американської компанії Airbus, яка планує запустити свої 210-кілограмові сателіти на орбіту всього на 16 ракетах FireFly. Крім того, FireFly закінчує виробництво трьох своїх супутників, які планується відправити в космос в 2020 році. Природно, на своїх ракетах. Запуски ракет FireFly пройдуть з космодрому в США. Дозвіл від американського уряду вже отримано.

Переваги

Сьогодні FireFly Aerospace, так тепер називається колишня FireFly Space Systems, входить до двадцятки світових компаній, що створюють приватні ракети. На питання, чи зможе FireFly гідно конкурувати з суперниками, Макс Поляков дає однозначну ствердну відповідь. За його словами, більшість конкурентів робить легкі ракети довжиною до 8 метрів, тоді як FireFly - 30-метрові. Це вигідніше: так як робить вартість відправлення 1 кг вантажу на орбіту дешевшим.

 

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.