День восьмого березня перше свято весни

Уперше Міжнародний жіночий день був відмічений в 1911 році в чотирьох країнах — Австрії, Німеччині, Данії і Швейцарії — в різні дні. У 1912 році жіночий день відзначався все тим же «вузьким кругом» країн і знову в різні дні.

У 1913 році жіночий день був уперше відмічений в Росії(точніше, тільки в Санкт-Петербурзі). Дату його проведення, так само як і прізвища організаторів, не вдалося відшукати навіть в радянських джерелах, хоча саме радянські ідеологи упродовж декількох десятиліть всіляко розвивали міф про «международности» жіночого дня.

І тільки в 1914 році — в перший і останній раз(!) — жіночий день відзначався 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії.

Перша світова війна, що почалася, змусила Європу надовго забути про які-небудь свята. Але після приходу до влади в Росії більшовиків про Міжнародний жіночий день знову згадали і надали йому офіційний статус. За загальним переконанням істориків і політологів, комісари використали напрацювання європейських соціалістів для ідеологічної боротьби проти православної церкви.

Поступово Міжнародний жіночий день в нашій країні втрачав своє політичне забарвлення

День 8 березня був покликаний відвернути радянських людей від релігійних свят: масниці, що доводиться приблизно на той же час; і Дня дружин-мироносиць, що відмічається в третє воскресіння після Пасхи і що вважається православним Жіночим днем. З 1965 року це свято стало не робочим і навіть обзавелося власним святковим ритуалом. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики відносно жінок, а жінок-передовиків виробництва нагороджувало нагородами.

А в 1975 році радянським ідеологам, нарешті, вдалося здійснити свою давню мрію: оскільки цей рік був оголошений Організацією Об'єднаних Націй «Міжнародним роком жінки», то і 8 березня з подання делегації СРСР за рішенням тієї ж ООН отримало-таки офіційний статус «Міжнародного жіночого дня».

Але поступово Міжнародний жіночий день в нашій країні втрачав своє політичне забарвлення, тим більше, після розпаду СРСР. Сучасне святкування Жіночого дня вже не має мети затвердження рівності, а вважається днем весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості і уваги до жінки.

У нашій країні Міжнародний жіночий день є сьогодні одним з найпопулярніших і широко таких, що відмічаються свят. Цього дня чоловіки, юнаки і хлопчики не забувають про жінок, дівчат і дівчаток. Окрім подарунків і кольорів, серед яких, звичайно ж, переважають перші весняні квіти - тюльпани, нарциси і конвалії, представники сильної половини людства дарують своїм коханим і рідним жінкам увагу, турботу і любов.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.