Аерометоди і Земля

В наш час особливого значення набувають аерометоди, за допомогою яких народне господарство може бути в найкоротші терміни забезпечено достатньо повними даними про корисні копалини та інших природних ресурсах на величезних просторах нашої країни.

Під Аерометоди прийнято розуміти сукупність методів дослідження поверхні Землі, верхнього шару земної кори і атмосфери, виконуваних з повітряних носіїв візуально і шляхом реєстрації різними приймачами тих чи інших параметрів електромагнітних полів і випромінювань, подальшого аналізу отриманих даних і необхідного комплексу наземних контрольних робіт.

«По області використовуваного спектра і виду приймачів випромінювання аерометоди можна поділити на чотири групи: візуальні, фотографічні, фотоелектронні і геофізичні.

Перші дві групи засновані на сприйнятті і реєстрації оптичних характеристик об'єктів в основному у видимій області спектра. При цьому однією з головних частин приймача є ті чи інші світлочутливі шари. Найбільш широко застосовується аерофотографічний метод з приймачем в вигляді різних фотографічних шарів, точно фіксує положення і стан різних об'єктів і дозволяє проводити подальше їх вивчення за моделлю місцевості, воссоздаваемой в камеральних умовах за допомогою різних приладів. Цим методом вирішуються дві основні задачі, що стоять перед дослідниками: 1) виявлення і встановлення об'єкта за певними якісними та кількісними його ознаками і 2) визначення його положення як в просторі, так і щодо інших об'єктів. Геометрична визначеність аерознімка дозволяє друге завдання вирішити найбільш повно.

Якісна характеристика об'єкта, яка визначається за аерознімками, також цілком достатня для того, щоб, залучаючи непрямі ознаки, судити про деякі його фізичні властивості.

Фотоелектронні методи аерозйомки, до яких відносяться аероспектральна, теплова та радарна, вирішують першу задачу і засновані в першому випадку на фіксації оптичних характеристик об'єктів у вузьких зонах спектра, у другому - на фіксації теплових характеристик в інфрачервоній області спектра з довжиною хвиль від 1 до 25 мк і в третьому - при радарної аерозйомки - на фіксації відбитих від об'єкта радіохвиль довжиною від декількох міліметрів до декількох метрів. Ці методи, незважаючи на те що їх роздільна здатність в кілька разів нижче, ніж при аерозйомки, допомагають в ряді випадків отримати специфічні дані про об'єкт, за якими полегшується його вивчення.

До аерогеофізіческой методів належать аеромагнітних, аерорадіометріческій, аероелектроразведочний, аерогравіметріческій.

При проведенні зйомок, також вирішальних першу задачу аерометодів - виявлення і встановлення об'єктів по ряду фізичних параметрів, з метою визначення їх місця розташування часто застосовується аерофотозйомка, що дозволяє точно прив'язати ту чи іншу аномалію.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.