Україна витратила на реверс газу більше 1,4 млрд доларів

За даними державної служби статистики України, за перші 11 місяців 2014 року країна витратила більше 1,4 млрд доларів на реверсние постачання газу. Статистика за грудень доки не наводиться.

Всього в січні-листопаді 2014 року Україна імпортувала газ на загальну суму 5,154 млрд доларів. Велика частина цих об'ємів - це постачання з Росії, об'єм яких склав 13,85 млрд кубічних метрів. За даними українських статистів, тисяча кубометрів російського газу обійшлася країні в середньому в 268,5 долара. Відповідно, Росія отримала від України близько 3,7 млрд доларів в якості оплати ресурсу.

Виходячи з цієї цифри, видно, що на інші постачання Київ витратив більше 1,4 млрд доларів. Це реверс російського газу з Європи, який здійснюється і сьогодні, правда, в значно менших об'ємах. Постачання ресурсу по реверсу здійснювалися із Словаччини, Угорщини і Польщі, які заздалегідь закуповували газ у РФ за умовами контракту з Євросоюзом, а потім продавали його Україні. До відновлення постачань з Росії реверс був єдиним джерелом газу для України без урахування власної здобичі.

Різке скорочення реверсу у кінці 2014 року було викликане початком опалювального сезону і досягненням домовленостей з Росією. 30 жовтня у Брюсселі сторони підписали т.з. «зимовий пакет», який визначив вартість тисячі кубометрів російського газу на рівні 378 доларів. Крім того, до початку постачань Київ був зобов'язаний виплатити частину газових боргів «Газпрому». Раніше сьогодні глава російської компанії Олексій Міллер нагадав, що пільгові умови для Києва закінчуються 1 квітня - зокрема, маючи на увазі знижку в 100 доларів.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.