Тестування на поліграфі

Всі птання про детектор брехні

Як проходить тестування на детекторі брехні?

Тестування на поліграфі (детекторі брехні) складається з трьох основних етапів: першого етапу - обговорення з замовником, в ході якої з'ясовуються цілі перевірки і особливості ситуації. Другий етап - саме тестування, яке складається з бесіди з тестованим і наступних тестів. Третій етап - підведення підсумків і формування звіту про проведену перевірку замовнику. Вручення результатів перевірки. Пройти якісну перевірку на поліграфі в Україні можна тут .

Якщо я дуже хвилююся, поліграф може показати що я брешу?

Хвилювання - абсолютно нормальний стан при такій перевірці і є природним емоційним фоном у будь-якого перевіряється. Якщо ви не брешете, то боятися вам нічого, прилад легко відокремлює хвилювання від брехні. Інакше було б не можна використовувати даний метод для перевірок, тому що хвилюються всі без винятку.

Тестування на поліграфі

Наскільки достовірні дослідження, проведені на детекторі брехні?

Якщо в коротко, то відсоток достовірності поліграфа становить 95-99% якщо перевірка була проведена висококваліфікованим фахівцем-полгіграфологом. Детектор брехні, сам по собі, є всього лише високоточним реєстратором імпульсів. Найвідповідальніша робота по інтерпретації реакцій перевіряється і винесення результатів перевірки лежить на плечах поліграфолога.

Чи можуть результати перевірки на поліграфі використовуватися при судових розглядах?

У травні 2003 року судова психофізіологічна експертиза (СПФЕ) із застосуванням поліграфа отримала офіційний статус і була включена в перелік судово-медичних і криміналістичних експертиз. Результати перевірки на поліграфі почали прийматися в суді, за умови правильно проведеної експертизи і грамотно оформленого висновку спеціаліста відповідно до видової експертної методикою проведення СПФЕ.

А тестування на детекторі брехні - це безпечно?

Це абсолютно безпечно, тому що датчики надягають на людину таким чином, щоб вони не заподіяли значної дискомфорту. Напруга на датчиках настільки мало, що удар електричним струмом просто неможливий. Ні датчики, ні сам апарат не виробляє випромінювання, шкідливе для людського організму.

В яких випадках перевірка на поліграфі протипоказана?

при гострій серцево-судинній недостатності;
в другій половині вагітності;
перевірка осіб з розумовою відсталістю;
при вживанні наркотиків або сильнодіючих лікарських засобів;
при сильної втоми;
перевірка осіб з гострим болем;
в гострий період психопатії, шизофренії та епілепсії.
Чи можу я відмовитися від проходження перевірки на детекторі брехні?

Ви маєте право відмовитися від проходження перевірки на поліграфі без пояснення причин. Кожне тестування проводиться з письмового добровільної згоди тестованого. Всі дані перевірки є конфіденційними і надаються виключно замовнику (ініціатору) перевірки і нікому більше. Якщо тестований вважатиме за необхідне перервати перевірку, то вона негайно припиняється. Але не забувайте, що сам факт відмови від проходження перевірки або активна протидія з дослідженням, автоматично повідомить ініціатору перевірки про те, що ви щось приховуєте.

Скільки часу займає тестування?

Зазвичай тестування триває від 40 хвилин до 2-х годин, в залежності від поставленого завдання.

У мене високий артеріальний тиск, не змусить це прилад давати неправильні показання?

Ні - підвищений (знижений) тиск тестованого ніяк не вплине на точність перевірки, але перед тестуванням необхідно повідомити фахівця-поліграфологові про таку особливість.

Чи можна обдурити детектор брехні?

В принципі, навчитися протидіяти поліграфу можна. Правда для цього вам буде потрібно сам прилад (поліграф), досвідчений поліграфолог і як мінімум 2 місяці посилених тренувань. Підготовка професійного "обманщика" обходиться спецслужбам в десятки тисяч доларів. Безліч безкоштовних рад "як обдурити поліграф" є в інтернеті, але всі вони зводяться до протидії перевірці та встановлення перешкод для проведення тестування, які відомі всім поліграфологам без винятку.

Аквариумы в интерьере дома


Аквариумы в интерьере дома


Выбор входной двери для дома


Выбор входной двери для дома


Comments are closed.